Kateřina „Kate“ Netřebská
Passion for DanceDancehall & Street

„A PURE HEARTED PERSON CAN HAVE A WONDERFUL SMILE, THAT MAKES EVEN HIS ENEMY FEEL GUILTY FOR BEING HIS ENEMY. SO CATCH THE WORLD WITH YOUR SMILE’’

Život a vášeň pro tanec.

Fakt, že sebe samu vidím na jevišti jak tančím a tančím se mě zdál už snad od narození. Tanec, zpěv a herectví byla moje vidina. Avšak žít tancem nebylo nikdy tak jednoduché, jak jsem si od malička vysnila. Už jako malé dítě jsem čelila spousty životním překážkám, a tak jsem sama hledala cesty, jak se tanci přiblížit. Přes školní vystoupení a soutěže jsem se v dospívajícím věku konečně dostala do taneční skupiny LAST MINUTE, kde jsem získala cenné základy Street Dance a dále tanečně rostla v komunitě BDS Academy. V této době jsem byla i členkou holčičí skupiny Just4dance, kde jsem prožila krásný tanečně přátelský vztah s Lindou Svátkovou, s kterou jsem odletěla ve svých 19 letech za dalším dobrodružstvím do USA s výhledem, že jednoho dne spolu budeme v New York City na Broadway, tento sen se mě splnil o rok později. Ačkoli jsme se společně nedostaly na Broadway, byl to pro nás úžasný rok plný obrovské legrace a spousty zážitků na celý život. V tomto roce jsme poznaly jazzového zpěváka Gary Brown a měly jsme čest pro něj vystupovat na Floridě a já později i v New Orleans.

Mými úplně prvními lektory byli Yemi a Linda Rančáková. Ve svých 14 letech jsem přirozeným způsobem našla lásku ke karibskému beatů a babičku požádala o koupi prvního CD Seana Paula. Následovaly protančené dny a noci na jedno jediné CD, které jsem měla. Poté jsem začala vyhledávat Dancehall komunitu a držela se své lektorky Káky z BDS Academy, díky které jsem se poprvé zúčastnila battlu Rádia Spin a skončila na 2. místě.

Vždycky mě více lákalo cestování po Americe než stabilní životní styl v ČR. První velké taneční zkušenosti jsem začala sbírat v New York City na Broadway Dance Center. Později jsem v Los Angeles navštívila za 3 měsíce všechna taneční studia.

Následovaly dlouhé odmlky a pauzy v tanci, hlavně kvůli studiu vysoké školy v Liberci (2011 – 2016). Kdo by to byl řekl, že jsem studovala NANOTECHNOLOGII. Vysokoškolská pauza byl obrovský „push“na to, abych se do tance znovu pořádně pustila a cestovala za ním mimo rodný domov. Tři měsíce v LA mě opět utvrdily, že dancehall je moje cesta a poprvé jsem odcestovala na Jamajku (v roce 2016), což byl můj sen už od roku 2011.

Na Jamajce jsem se spojila s místní komunitou, a mohla tak poprvné vytvořit cestu (2018) pro sebe a další studenty na Jamajku, kde jsem jim ukázala místní život v horách a dancehall. Jsem zakladatelkou dívčí skupiny ,,Hectic gyals“ (od roku 2017), s kterou jsem odjela na Jamajku vystupovat pro Silvestrovskou show pro rok (2017/2018), za pozvání děkujeme Christopher Shippy. Následovala opravdu pěkně našlápnutá cesta. Začala jsem vystupovat pro mladou zpěvačku Nely Řehořovou, pro kterou jsem tančila ve videoklipu ,, Nad Hladinou’’ (2018).

Rok 2019 se rozjel naopak v duchu soutěžním a díky mým malým tanečním ,,sweet hearts’’ jsem nově vytvořila taneční soutěžní skupiny ,,Hectic bejbies’’ & ,,Hectic cheeky girls’’. Děti si poprvé vyzkoušely jaké to je tanečně bojovat a čím více tréninků jsme absolvovaly, tím více medajlí jsme získaly. Největší úspěch nakonec bylo 2. & 3. místo. Soutěžní období jsem si poprvé ve stejném roce prošla i s taněční skupinou X-style Europe vedenou tanečníkem Nobrem z Brazílie & jeho přítelkyní Terezou Kvasnicovou. S touto skvělou partou jsme v roce 2019 vyhráli Zlaté medajle v tanečních soutěžních Czech dance tour 2019 v Regionálním kole a na Mistroství Čech, v posledním kole Mistroství České republiky jsme získali 4.místo, Stříbrné místo jsme získali v taneční soutěži Dance Děčín 2019, opět Zlaté místo v taneční soutěži Dance Mánia Cup a hned na to zlatou medajly a pohár za nejlepší choreografii sezóny.

V roce 2016 jsem odjela na taneční vystoupení do Dubai pod vedením Pavla Strouhala a Anety Antošové, kde jsem zůstala po dobu 4 měsíců jako generální manažerka pro ,,Art – Entertainment company’’, kde Katka využila svého talentu k hudbě a působila po své práci jako místní DJka. Tato cesta byla pro mě opravdová pracovní zkušenost.

Díky zkušenosti v Dubai jsem se plně vrhla na organizování různých tanečních ,,events’’. Jeden z prvních velkých workshopů, který jsem s team ,,Hectic gyals’’ organizovala, byl workshop s váženým jamajských tanečníkem jménem Dansa Bling (artistické jméno), který proběhl v roce 2017. Ve stejném roce, jsem poprvé organizovala se svojí bývalou skupinou Hectic gyals, tanečně – poznávací camp na Jamajce.

Ráda sama podporuji různé taneční ,,events’’ a akce mých tanečních kolegů. Snažím si tanec užít s taneční komunitou. Vždy mě hřeje u srdce, když vidím lidskou snahu něco umět, něčemu se věnovat a trénovat na vlastním rozvoji. I proto mě moc baví tanec učit. Být leaderem je cesta, která mě naplňuje. Každý rok mě baví si říct: ,,vždyť já jsem ještě nezačala”.

Hectic dance club…

Taneční lekce

Street dance

Street dance je taneční styl, který vznikl ve Spojených státech amerických na začátku 70.let.

Street dance má své kouzlo právě tím, že vznikl v ulicích amerických měst, kde lidé svobodně projevovali své pohyby na danou hudbu té doby. Každý hudební žánr tak vybudoval taneční komunity a tím i taneční styly

Dancehall

Dancehall je taneční styl vycházející z reggae. Vznikl jako tanečnější verze roots reggae koncem 70. let 20. století, nazvaný podle míst, kde se scházeli tanečníci a vystupovaly soundsystémy. Jeho charakteristickým rysem je frázovaný zpěv, syrový rytmus a jenom částečný, skoro minimalistický hudební doprovod.

Informace o lekcích

Certifikáty