Domino
Passion for DanceHip Hop & Street dance

Lektor Dominik Pšenko původem ze Slovenska.

Povídání o Dominovi

Tanci se věnuje odmalička. Jako 10 lety navštěvoval společenské & latinskoamerické tance, které mu zůstaly v krvi dodnes. V ‘’teen věku’’ se nadchl pro Street dance, které mu se naplno poddal.

V současné době žije a působí v Praze, je tanečníkem pro Hectic dance club z.s., ale také vede administrativu školy.

Domino stále podporuje své slovenské kořeny a tak nadále hostuje v bratislavské Urban Ethnic Crew, se kterou spolupracuje na benefičních projektech Úsmev ako dar.

Domino říká: ,,tanec je součástí mého já a budu velmi rád, když ho budu moci s Vámi posouvat dál’’.

V současné době žije a působí v Praze, je tanečníkem pro taneční skupinu Xstyle D.C. Europe, s kterou v roce 2019 nasbíral nespočet zlatých medajlí a jedno 2. místo, dokonce se umístili na krásném 4. míste na Mistrostvi České republiky pro soutěž Czech dance tour.

Domino stále podporuje své slovenské kořeny a tak nadále hostuje v bratislavské Urban Ethnic Crew, se kterou spolupracuje na benefičním projektu Usmev ako dar.

Domino říká: ,,tanec je součástí mého já a budu velmi rád, když ho budu moci s Vámi posouvat dál’’.

Taneční lekce

Hip Hop

Hip hop je městská hudební subkultura, která vznikla během 60. a hlavně na konci 70. a začátku 80. let v černošských ghettech v USA jako spojení jamajských a amerických vlivů. V 90. letech se stala široce populární a byla hudebním vzorem v postmoderní taneční hudbě. Čtvrť, která hip hopu dala jméno, je Bronx.

Know More

Street dance

Street dance, nazývaný také pouliční tanec je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech v roce 1970.

Know More