Nikkia Ren Nagy
Passion for DanceHip Hop & Street dance

Nikkia je nadšená mladá trenérka, která se svojí vášní pro tanec stihla opravdu mnoho.

 

Povídání o Nikki

Od 4 let začínala s tanečním stylem Balet, ale své maximum obětovala tanečním stylům Street dance, a na profesionální úrovni tanečnímu stylu Hip Hop.

Od roku 2013 tančí za taneční školu HDC Praha a od roku 2015 patří do soutěžní složky.

Každoročně se zúčastní mnoho soutěží, jak se skupinovým vystoupením, tak se sólovým.

Například mezi velké úspěchy patří: účast na Evropském & Světovém kole soutěže HipHop Unitě v Leidenu v roce 2018, v roce 2019 jejich vytvořená skupina taneční školou HDC vyhrála titul mistrů České republiky v soutěži s názvem Czech Dance Tour.

Mezi Nikkia oblíbené taneční styly patří: Dancehall, LA style, RnB, Street Dance, Hip Hop, Old school, New school.

Nikkia tančení obětuje velkou část svého volného času, trénuje 3x týdně, plus obětuje své volné víkendy a ráda se vzdělává na různých tanečních workshopech.

Nikkia Vás ráda provede styly Street dance, rada preferuje styly jako jsou Old school Hip Hop a LA style, ale můžete se těšit i na taneční styl House dance.

Nikkia má skvělý vztah s dětmi. Děti oceňují Nikkia styl, protože je velice zábavný. Nikkia playlist je přesně určený pro věkové kategorie dětí, které hudbu dobře znají a tak si tanec mohou naplno užít.

Pro Nikkia je tanec opravdu vším, říká: ,,tanec je způsob jak nejpřesněji a nejlépe vyjádřit kým doopravdy je’’. Nikkia pochopila, že tanec je neustálí učící se proces, a tak dává do svých výkonů maximum. Nikkia dodává: ,,osobně si myslím, že dělat práci, která Vás doopravdy baví a můžete předávat své vlastní zkušenosti, je ten nejlepší způsob, jak trávit svůj životní čas. Lektorství je moje cesta a vášeň’’.

HDC taneční škola

  • od roku 2013 studentka & lektorka taneční školy HDC Praha

  • od roku 2015 je součástí taneční složky soutěžní složky HDC Praha

  • v roce 2018 mezi velké úspěchy patří účast na Evropském & Světovém kole soutěže HipHop Unitě v Leidenu

  • v roce 2019 taneční skupina HDC vyhrála titul mistrů České republiky v soutěži Czech Dance Tour.

Taneční lekce

Hip Hop

Hip hop je městská hudební subkultura, která vznikla během 60. a hlavně na konci 70. a začátku 80. let v černošských ghettech v USA jako spojení jamajských a amerických vlivů. V 90. letech se stala široce populární a byla hudebním vzorem v postmoderní taneční hudbě. Čtvrť, která hip hopu dala jméno, je Bronx.

Know More

Street dance

Street dance je taneční styl, který vznikl ve Spojených státech amerických na začátku 70.let.

Street dance má své kouzlo právě tím, že vznikl v ulicích amerických měst, kde lidé svobodně projevovali své pohyby na danou hudbu té doby. Každý hudební žánr tak vybudoval taneční komunity a tím i taneční styly